synonimy

Pozycjonowanie niemal na każdym kroku wykorzystuje SEO Copywriting. Ich duża różnorodność sprawia, że arsenał dostępnych narzędzi naprawdę jest pokaźny. Jednym z bardziej szczególnych rodzajów tekstów seo, są teksty z synonimami. Co to takiego?

Wyobraź sobie jeden tekst – na przykład opis do katalogu. Następnie wyobraź sobie ten sam tekst, napisany innymi słowami. Jego wartość merytoryczna pozostaje taka sama, jednak składa się on z zupełnie innych słów – synonimów. Na tym właśnie polegają teksy z synonimami.

Jak powstaje tekst z synonimami?

Synonimy dopisywane są do oryginalnego tekstu ręcznie lub z wykorzystaniem specjalnych edytorów. Ta druga metoda jest popularniejsza, z uwagi na szybkość pracy i wbudowane słowniki, automatycznie podpowiadające sugerowane synonimy. Następnie, z tekstu naszpikowanego synonimami, tzw. mieszarka generuje określoną ilość unikalnych tekstów. Tym więcej można stworzyć takich tekstów, im więcej synonimów umieściliśmy w artykule.

Zalety tekstów z synonimami?

Wydawać by się mogło, że teksty z synonimami są rozwiązaniem idealnym i polecanym każdemu, kto pozycjonuje strony www. To jednak tylko teoria. W rzeczywistości teksty z synonimami mają więcej wad, niż zalet. Dlaczego?

  • jakość tekstów – dodawanie synonimów jest bardzo nużące. Nawet jeśli wykorzystujemy program. Niezwykle trudno jest uzyskać staranne dopasowanie synonimów, gwarantujące że wygenerowane, wymieszane teksty będą wyglądały naturalnie. W konsekwencji, po wymieszaniu powstają teksty nie spójne, niskiej jakości, wzbudzające podejrzenie u każdego, kto będzie miał je przeczytać.
  • rozpoznawalność – założeniem tekstów z synonimami była unikalność. To dobre założenie, które ma szansę być możliwe do spełnienia, wyłącznie wtedy, kiedy synonimy dobierane są starannie, w odpowiedniej odmianie gramatycznej, a każde słowo jest nimi nasycone przynajmniej w 5 odmianach. W przeciwnym wypadku, Google bez trudu rozpoznaje taki tekst i uznaje go jako „duplicate content”. W rzeczywistości, tekst taki nie ma żadnej mocy, a wręcz negatywnie może wpływać na pozycjonowanie.

Aktualnie, inwestowanie w teksty z synonimami mija się z celem mimo iż całkiem do niedawna SEO Copywriting często spotykał się z tego typu zleceniami. Chyba, że samodzielnie chcemy przetestować ich skuteczność, przygotowując je starannie, z dbałością o każde słowo. Trzeba się jednak liczyć z tym, że czas poświęcony na stworzenie jednego dobrego tekstu z synonimami, może wystarczyć na napisanie kilku unikalnych tekstów „z palca”.

Wady i zalety tekstów z synonimami – SEO copywriting
Ocena: 5 z: 1

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter – znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Specjalista SEO w Agencji Semahead – agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *