szybkość ładowania strony
1 min czytania.

Poprawienie szybkości ładowania witryny to jeden z elementów, o który powinien od zawsze dbać Specjalista SEO na stronach swoich klientów. Dlatego też wiele Agencji SEO dodaje odpowiednie punkty z tym związane do audytów SEO. Dziś już wiemy, że od lipca 2018 roku szybkość strony będzie czynnikiem rankingowym wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Informacja została podana na Google Webmaster Central Blog:

https://webmasters.googleblog.com/2018/01/using-page-speed-in-mobile-search.html

Google oświadcza, że aktualizacja wpłynie na strony, które oferują swoim użytkownikom najwolniejszy czas ładowania, a także będzie miała wpływ jedynie na znikomy procent zapytań. Mimo to informuje, że treść będzie nadal bardzo ważna i nawet wolne strony będą mogły osiągać wysokie pozycje, jeśli tylko ich treść będzie trafna oraz wysokiej jakości. Czyli, jak to mówią Content is king 😊

Warto jednak już dziś zastanowić się nad przyśpieszeniem swojej witryny i zadbać o to, aby była gotowa na zmiany, które nadejdą w lipcu.

Google podaje również z jakich narzędzi korzystać, aby sprawdzać szybkość ładowania witryny:

-Chrome User Experience Report

-Lighthouse

-PageSpeed Insights

Speed Update – szybkość strony czynnikiem rankingowym
Ocena: 5 z: 3

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter - znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Starszy Specjalista SEO w Agencji Semahead - agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

  1. Moim zdaniem warto przyspieszyć stronę niezależnie od tego, co myśli o tym Google. Strona ładująca się powyżej 5 sekund traci 40% konwersji w stosunku do tej ładującej się 1 sekundę. Dodam, że współczynnik odrzuceń rośnie o ponad 100%.

    1. Mi się wydaje, że jeśli będą dwie strony – jedna wolniejsza, ale z wysokiej jakości zoptymalizowaną treścią oraz druga szybka, lecz z marnym tekstem to i tak ta z lepszą treścią wygra 😉 ale poczekamy, zobaczymy jak to będzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *