seo tekst

Jakiej długości powinny być seo teksty? Z niewiadomych przyczyn, standardem na polskim rynku stał się model 1000 znaków ze spacją. Właśnie taką najczęściej długość mają opisy stron www,
produktów, a także seo teksty. Czy to dobra długość? Można mieć co do tego zastrzeżenia.

Jaka jest prawidłowa długość seo tekstu?

Seo tekst powinien mieć taką objętość, aby precyzyjnie przekazać informację na konkretny temat. W wielu przypadkach, 1000 znaków może być zdecydowanie za małą objętość. Dodatkowo, pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego zagęszczenia słów kluczowych, w stosunku do objętości tekstu. W tekście długości 1000 znaków, wskazane jest 1 słowo kluczowe w treści i słowo kluczowe występujące w tytule. Dla niektórych klientów może to być zdecydowanie za mało. Zwiększenie ilości słów kluczowych, powinno wówczas iść w parze ze zwiększeniem objętości teksty – np. do 1500 znaków.

Zróżnicowanie

Publikując teksty w ramach jednej strony – na przykład bloga zapleczowego, nie należy dla każdego artykuły stosować tej samej ilości znaków. Google bardzo dobrze sobie radzi z rozpoznawaniem objętości artykułów. Wszystkie teksty o podobnej długości, mogą być niżej oceniane przez wyszukiwarkę. Właściwą zasadą jest więc różnicowanie długości seo tekstów, tak by wyglądało to jak najbardziej naturalnie, a nie pisane z licznikiem znaków na wierzchu.

SEO tekst – 1000 znaków czy więcej?
Ocena: 5 z: 2

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter – znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Specjalista SEO w Agencji Semahead – agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

  1. Moim zdaniem teksty poniżej 3k zzs z 2-3 słowami kluczowymi to jest mało. Oczywiście nawet strony / posty z 1,5k zzs się wybiją. Tutaj nie ma zasady. Jednak jeśli chcemy zaprezentować dobrą treść to trzeba temat opisać porządnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *