rodzaje tekstów seo

Teksty SEO można podzielić na 4 główne grupy. Znając te typy tekstów, znacznie łatwiej będzie Ci podjąć współpracę z seo copywriterem oraz zdefiniować swoje potrzeby.

Rodzaje tekstów SEO:

Teksty na strony internetowe – to najważniejsze seo teksty, przeznaczone do publikacji na stronach docelowych (firmowych, sklepach internetowych, wizytówkach). Takimi tekstami są najczęściej opisy oferty, misja firmy, historia, a także opisy produktów występujących w sklepie internetowym. To właśnie z tymi tekstami użytkownicy mają najczęstszy i największy kontakt, dlatego zawsze powinny to być teksty o bezwzględnie wysokiej jakości, gwarantujące sukces w pozycjonowaniu konkretnej domeny.

Teksty na strony zapleczowe – ten rodzaj tekstów jest publikowany na blogach i innych stronach, tworzących tak zwane zaplecze SEO. Treść tekstów zapleczowych często ma charakter poradnikowy, udzielając czytelnikom przydatnych informacji i porad. W tych tekstach jakość jest tak samo ważna jak unikalność. Pojawia się jednak jeszcze trzeci czynnik – objętość. Teksty na strony zapleczowe powinny mieć różną długość, a także dobrze jeśli są wzbogacone dodatkowym zdjęciem.

Opisy do katalogów – ten rodzaj tekstów jest stosowany do katalogów stron i firm. Opisuje mniej lub bardziej szczegółowy zawartość strony lub rodzaj działalności firmy. W tych tekstach mogą pojawiać się słowa kluczowe, stosowane wg podobnych zasad jak wcześniej. Co do jakości, to należy dbać o to, aby była wysoka. Część katalogów stron jest moderowana, a to oznacza że niskiej jakości opisy nie będą na nich publikowane.

Precle – seo teksty znajdujące się najniżej w całej hierarchii seo copywritingu. Ten typ tekstów jest najczęściej stosowany w zapleczach pierwszego poziomu, linkujących do zaplecz wyższej jakości. Typowy precel ma zazwyczaj długość od 1000 do 1200 znaków i jeden link umieszczony w treści. Linkiem jest najczęściej słowo kluczowe. Wartość takich tekstów jest raczej niska – ogólnie traktują poruszany temat. Aby precel zapewniał jakąkolwiek pomoc w pozycjonowaniu, powinien być przede wszystkim unikalny – to najważniejsza rzecz.

Rodzaje tekstów SEO
Oceń ten post!

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter – znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Specjalista SEO w Agencji Semahead – agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *