wdrozenie https
1 min czytania.

Już od kilku miesięcy na przeglądarce Chrome możemy zauważyć ostrzeżenia po próbie wejścia na niektóre strony internetowe posiadające możliwość logowania się dotyczące niezabezpieczonej strony. Takie ostrzeżenie bardzo negatywnie wpłynie na ruch w witrynie.

Aktualnie Google ostrzega, że komunikat będzie pojawiał się także na stronach internetowych, które posiadają formularze kontaktowe, w których to użytkownik będzie zostawiał swoje dane od października 2017 roku. Jest to więc najwyższy czas, na przejście na HTTPS-a. Został nam nieco ponad miesiąc na wdrożenie certyfikatu SSL, aby uniknąć problemu.

chrome

Więcej o tym, czym jest certyfikat SSL oraz jak go wdrożyć krok po kroku na WordPress’ie przeczytasz w artykule: Certyfikat SSL – wdrożenie WordPress.

Nadszedł czas na HTTPS-a – Google ostrzega
Ocena: 4 z: 4

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter - znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Specjalista SEO w Agencji Semahead - agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

  1. Ciekawa inicjatywa, zwłaszcza że obecnie zdecydowana większość stron ma jakiś rodzaj formularza kontaktowego. Mogą być znowu roszady w pozycjach.

    1. Może tak być 🙂 Osobiście od dawna jestem zwolennikiem posiadania certyfikatu. Według mnie niesie on za sobą kilka innych korzyści. Teraz jednak będzie to konieczność.

  2. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to ruch w dobrą stronę. Prawdopodobnie większość stron posiada jakiś tam formularz kontaktowy lub rejestracyjny. Następnym logicznym krokiem powinna być w takim razie sprzedaż certyfikatow SSL przez Google 🙂

    1. Proponuję wdrożyć certyfikat na wszystkich stronach. Jeśli wdrożycie tylko na pojedynczych to użytkownik, który z nich będzie wychodził dostanie informację o tym, że przechodzi na niezabezpieczoną stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *