meta description

Google poinformowało, że zmieniła się ilość wyświetlanych znaków w meta description. Do tej pory wszelkie zalecenia i opisy miały maksymalnie 160 znaków. Aktualnie możemy uzyskać 230 i więcej…

Meta description jest opisem strony, który znajduje się zaraz pod jej tytułem i adresem.

description

Meta description co prawda nie wpływa bezpośrednio na pozycję, lecz jest opisem, który pozwoli zwiększyć CTR. Jego prawidłowa konstrukcja przekona użytkownika do wejścia na naszą stronę internetową, a to już ma większy wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce.

Do tej pory tworzyliśmy meta description mający około 160 znaków. Obecnie możemy go wydłużyć do 230 i więcej…

Obecnie niektóre opisy na mojej stronie mają nawet do 300 znaków. Oznacza to, że meta description jest prawie dwa razy dłuższy niż dotychczas.

Jeśli chodzi o wtyczkę Yoast SEO to nadal zaleca ona 160 znaków.

Czy należy zmieniać opisy na swojej stronie? Osobiście staram się ręcznie wpisywać meta description dla najważniejszych podstron. Jednak przy pozostałych typu „artykuły” zwykle rozpoczynam pisanie tekstu od krótkiego wstępu, który później jest dynamicznie pobierany.

Meta Description wydłużony do 230… i więcej znaków
Ocena: 4.5 z: 8

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter – znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Specjalista SEO w Agencji Semahead – agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

  1. Najdłuższy znaleziony przeze mnie miał 319, czyli średnio 2 x dłuższy niż poprzednia wersja. Generalnie na stronach, na których meta desc jest zasysany automatycznie przekroczenie ponad 300 znaków jest już normą.

  2. Moim zdaniem to też zmiana na gorsze, bo niekoniecznie dużo, znaczy dobrze. Meta Description z trzema kropkami na końcu (tak jak na skreenie) też nie wygląda zbyt dobrze i należałoby je zoptymalizować. Lepiej napisać dwa, konkretne zdania, niż 5 znań o niczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *