Photo Manipulation, czyli fotomanipulacja jest tworzeniem grafik z elementów fotografii.

Czym jest Photo Manipulation?

Photo Manipulation to połączenie setek elementów w odpowiedni sposób, który pozwoli uzyskać niepowtarzalny i ciekawy wygląd pracy końcowej.

Podczas tworzenia fotomanipulacji bardzo przydaje się umiejętność obsługi programów graficznych, wyczucie estetyki, umiejętność dostosowania perspektywy, połączenia w odpowiedni sposób kolorów.
Niezbędna będzie również duża kreatywność i wyobraźnia pozwalająca na wymyślanie coraz to nowszych projektów.

Fotomanipulacja – jak zacząć?

Gdy etap poznawania programów graficznych mamy już za sobą i przyszedł czas na stworzenie czegoś swojego to pracę zawsze warto zacząć od zapisania sobie różnych pomysłów. Przydatnym elementem będzie również szkic tego, co chcielibyśmy osiągnąć. Dzięki niemu będzie łatwiej znaleźć nam elementy niezbędne do wykonania fotomanipulacji. Fotomanipulacja nie wymaga od twórcy umiejętności szkicowania na wysokim poziomie. Może to być prosty szkic – zarys. Plan fotomanipulacji rozpoczęty od szkicu pozwoli nam na wstępie pozbyć się tych gorszych pomysłów.

Kolejny etap to dobranie zdjęć, z których stworzymy naszą fotomanipulację. Na całe szczęście mamy dostęp do wielu portali oferujących mnóstwo darmowych zdjęć, z których możemy tworzyć fotomanipulacje.