Skąd pozyskiwać seo teksty? Jest tak naprawdę kilka możliwości. Samodzielne pisanie lub korzystanie z usług seo copywritera lub tak zwanych giełd tekstów. Które
rozwiązanie jest korzystniejsze?

Giełda tekstów

To w rzeczywistości baza gotowych tekstów, z której możemy kupować potrzebne artykuły. Są one podzielone na kategorie, tematy, długość i jakość. Znajdziemy tam zarówno precle, teksty na strony zapleczowe i wysokiej jakości teksty do czytania przez klientów. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest krótki czas, potrzebny na pozyskanie tekstów. Wiele z nich jest gotowa w bazie i może zostać udostępniona klientowi, tuż po zapłacie. Z rozwiązania tego chętnie korzystają większe agencje, dla których czas wykonania zamówienia odgrywa decydująca rolę. Wadą może być wyższa cena, wynikająca z marży pośrednictwa firmy, która giełdą tekstów zarządza. Musi ona bowiem wypłacić wynagrodzenie dla swoich copywriterów, a także uzyskać zarobek ze sprzedanych tekstów.

Seo copywriter

Na rynku istnieje duża liczba seo copywriterów, oferujących swoje usług indywidualnie. Współpraca z nimi ma zazwyczaj stały charakter, co gwarantuje możliwość uzyskania dogodnych warunków rozliczeniowych. Mając swojego seo copywritera na wyłączność, znacząco maleje ryzyko, że otrzymamy teksty, z których nie będziemy zadowoleni. Potwierdzone kompetencje, styl pisania i terminowość realizacji zleceń, to największe zalety, wynikające ze współpracy z taką osobą. Do wad można zaliczyć nieco dłuższy czas oczekiwania na zlecone teksty. Wynika on z kilku rzeczy, np. ilością klientów seo copywritera, a także czasem, który może przeznaczyć na swoją działalność. Dlatego, aby w pełni docenić taką współprace, należy planować zamawianie tekstów z większym wyprzedzaniem.

Co wpływa na wybór?

Dla osób zajmujących się pozycjonowaniem, zwłaszcza tych, którzy robią to w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, duże znaczenie ma możliwość wystawienia faktury za wykonanie usługi napisania tekstów. Będzie to tym istotniejsze, im większe jest zamówienie na teksty. Może to prowadzić do tego, że seo copywriterom zajmującym się tym „na boku”, ucieknie szansa otrzymania lepiej płatnych zleceń, od większych klientów. Pewnym rozwiązaniem w tym przypadku, może być podpisanie umowy o dzieło.

Giełda tekstów czy seo copywriter
Ocena: 3 z: 2

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter – znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Specjalista SEO w Agencji Semahead – agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *