breadcrumbs

Breadcrumbs (okruszki chleba) to nawigacja, którą możemy umieścić na naszej stronie internetowej. Pokazuje ona użytkownikowi, w której konkretnie lokalizacji się znajduje. Co daje w SEO? Możemy zaimplementować dane strukturalne pod okruszki, dzięki którym wyświetlane będą w SERPie. Sprawdź jak w prosty sposób zrobić to na WordPress’ie.

Breadcrumb NavXT

Breadcrumb NavXT to prosta w użyciu i skuteczna wtyczka, która zaimplementuje okruszki na naszej stronie internetowej. Po instalacji wtyczki wystarczy, że przejdziemy do sekcji Wygląd -> Widgety i z listy dostępnych widgetów dodamy Breadcrumb NavXT do sidebara.

breadcrumb-navxt

Sam korzystam z tej wtyczki i jest ona zaimplementowana na samej górze w sidebarze z prawej strony. Dzięki wtyczce uzyskamy ładną i przejrzystą nawigację w wynikach wyszukiwania zamiast standardowego adresu URL.

przyklad bugno breadcrumbs

Ustawienia wtyczki Breadcrumb NavXT

Po dodaniu wtyczki do sidebara wyświetli nam się mini panel podstawowych ustawień, w którym ustawimy tytuł sekcji z okruszkami, to czy okruszki mają być linkami lub czy będą ukryte na stronie głównej.

breadcrumb opcje

Na tym jednak nie kończą się ustawienia wtyczki Breadcrumb NavXT. Pozostałe znajdziemy w sekcji Ustawienia -> Breadcrumb NavXT.

W tym miejscu w zakładce „General” ustawimy separator okruszków, dodamy numer strony w okruszkach w przypadku paginacji, ustawimy schemat generowania okruszków na stronach paginacji, wybierzemy, czy chcemy, aby pierwszym okruszkiem była strona główna.

Kolejne zakładki jak „Post Type”, „Taxonomies” czy „Miscellaneous” pozwalają na ustawienie schematów dla postów, stron, kategorii, hierarchii, schematu dla strony autora, stron wyszukiwania, strony 404 itp. Osobiście nic tu nie zmieniałem – standardowe ustawienia są odpowiednie.

Breadcrumbs – Czy warto?

Okruszki świetnie prezentują się w wynikach wyszukiwania oraz z pewnością rzucają się w oczy zwiększając tym samym szansę kliknięcia właśnie w ten wynik wyszukiwania. Warto więc wdrożyć je na naszym WordPressie, biorąc pod uwagę fakt, że nie zajmie nam to wiele czasu.

Breadcrumb NavXT – Okruszki na WordPress’ie
Ocena: 4.1 z: 9

Paweł Bugno

Od 2012-15 roku SEO Copywriter – znaki liczył w milionach. Z czasem pojawiło się szersze zainteresowanie branżą SEO, które od 2014 roku jest regularnie rozwijane. Z pasji grafik komputerowy, ulubiony rodzaj grafiki to grafika rastrowa. Aktualnie Specjalista SEO w Agencji Semahead – agencji SEM Grupy INTERIA. W wolnych chwilach szarpie struny na gitarze elektrycznej.

  1. Potwierdzam, wdrożenie trwa jedynie chwile, jest bezproblemowe i skutecznie załatwia kwestie okruszkow 🙂 dzięki za polecenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *